Kategoria | CISS

Tagi |

Obszary Zastosowań Systemów CISS oraz Kartridży Wielokrotnego Napełniania

Opublikowany 03 czerwca 2013 przez Ivan Kovalov

W tym artykule chcemy omówić najbardziej popularniejsze sfery zastosowań alternatywnych materiałów eksploatacyjnych w postaci systemu CISS oraz kartridży wielokrotnego napełniania, jak również przedstawić bezgraniczne możliwości, które dają te wynalazki.

epson px730wdWraz z pojawieniem się technologii druku atramentowego i drukarek atramentowych ich aktywne wykorzystanie rozpoczęło się w niemal każdej sferze, w której „rządzi” komputer osobisty: w domu oraz biurze, urzędach oraz organizacjach pozarządowych, szkołach oraz uczelniach, w sferze poligrafii oraz fotografii.

Ale w tym samym czasie znacznie wzrosły koszty materiałów eksploatacyjnych – papieru i wkładów atramentowych. Kartridże do drukarek należy omówić osobno, ponieważ jest to największa pozycja pochłaniająca koszty w drukowaniu atramentowym. Właśnie z tego powodu wiele osób zaczęło wówczas rezygnować z druku atramentowego, przechodząc na drukarki laserowe.

Charakterystyka CISS

Pojawienie się technologii CISS i wkładów wielokrotnego napełniania otworzyło dla posiadaczy drukarek atramentowych poważne możliwości, pozwalając im   korzystać z atramentów od alternatywnych producentów, przy czym zaoszczędzać 10-20 lub więcej razy na materiałach eksploatacyjnych.

Obecnie te urządzenia coraz bardziej znajdują zastosowanie tak w życiu codziennym, jak i w działalności zawodowej oraz gospodarczej. Ich cena jest w chwili obecnej dostępna dla każdego użytkownika, co wpływa na jeszcze szybszy rozwój i rozpowszechnienie CISS oraz „wiecznych kartridży” na rynku polskim.

kartridże wielokrotnego napełnianiaOgólne zalecenia przy zakupie drukarki z systemem CISS lub kartridżami wielokrotnego napełniania.

Jeśli drukujesz miesięcznie:

  • nie więcej niż 10 stron formatu A4 – używaj oryginalnych kartridży;
  • od 10 do 50 arkuszy A4 – korzystaj z kartridży wielokrotnego napełniania;
  • więcej niż 50 arkuszy A4 – zaopatrz się w system CISS.

Pamiętaj jednak, że obliczenia te są warunkowe a doświadczenie pokazuje, że po wyposażeniu drukarki w CISS liczby wydruków kolorowych znacznie się zwiększają, zmienia się całe podejście do druku kolorowego.

Epson P50 with CISSDrukarka z CISS w domu daje niezależność. Większość konsumentów nie mają możliwości oraz potrzeby posiadania w domu drukarki laserowej. Jednak co robić, jeśli trzeba wydrukować referat lub artykuł? Drukować w pracy bądź na uczelni? Jest o wiele lepsze rozwiązanie – korzystając z CISS w domu znacznie oszczędzamy czas i pieniądze na drukowaniu wszelkich materiałów, tak kolorowych jak i czarno-białych. Ponadto, drukując z CISS możemy osiągnąć najniższy koszt zdjęć nie tracąc a jakości. Na przykład, fotka rozmiarem 10×15 może kosztować nawet 0,03 zł! (w fotolabie za wydruk tego formatu zapłacimy 0,40 – 0,50 zł). I to nie mówiąc o innych wygodnościach tego urządzenia. Napewno rzadko, kto lubi czytać z ekranu komputera. Jest to niewygodne i szkodliwe dla naszego wzroku. Lecz cena na kartridże do naszej drukarki nie pozwala na drukowanie materiałów do przeczytania. Z CISS jest to możliwe, ponieważ stać nas na codzienny druk.

drukarka w biurze 2W biurze. Wykorzystanie CISS w biurze również zapewnia ogromne oszczędności. Obecny świat już nie zadowala się czarno-białym wydrukiem niskiej jakości, a nie każda firma bądź organ państwowy może pozwolić sobie na zakup oraz obsługę kolorowej drukarki laserowej. Ponadto, poważnym minusem drukarki laserowej jest jej szkodliwe oddziaływanie na zdrowie – podczas jej pracy nieświadomie wdychamy szkodliwe opary tonera oraz narażamy się na promienie lasera. Również w drukarkach laserowych często jest utrudniony druk dwustronny, ponieważ elektrostatyczne napięcie drukarki laserowej wpływa na przylepność arkuszy papieru. Ten, kto wie, ile spędzamy czasu wyciągając papier, gdy przez cienkie wałki drukarki laserowej próbują przedostać się 3-10 lub więcej arkuszy papieru na raz, ten zrozumie, o czym piszemy.

Najlepszym wyjściem z zaistniałych sytuacji jest biurowa drukarka atramentowa z systemem stałego zasilania, koszt zakupu oraz eksploatacji której jest o wiele niższy, niż przy drukarce laserowej. Badania pokazują, że używając CISS za pełnokolorowy wydruk formatu A-4 przy 95% zadruku papieru płacimy od 0,03 do 0,06 zł! Wahanie ceny zależy od jakości oraz gramatury nośnika, na którym drukujemy, lecz w każdym razie jest to bardzo tanio. Jak widzimy, CISS daje nowe możliwości – tanie drukowanie kolorowych prezentacji, statystyk oraz raportów, ulotek, oraz innych materiałów reklamowych. Ponadto, drukarka atramentowa z CISS zapewnia kopiowanie w kolorze oraz natychmiastowy wydruk z nośników cyfrowych.

CISS w NovaJet ProPoligrafia i fotografia. Korzyści z drukarek z zainstalowanym systemem CISS w tej branży są bardzo wielkie:

  • niska inwestycja początkowa;
  • tania obsługa oraz eksploatacja, niedrogie materiały eksploatacyjne;
  • najwyższa jakość zdjęć. Pod względem cena/jakość w pełni zastępuje drogie fotograficzne maszyny cyfrowe;
  • na pewno nie na wszystkie przypadki, ale w tych sytuacjach, gdy jest to bardzo potrzebne, są najlepszym asystentem w pracy.

System CISS z powodzeniem zastępuje:

  • druk cyfrowy;
  • fleksodruk (minusem jest brak narzędzi do produkcji łuków (fałd) w broszurach oraz technologii łączenia/spinania wielu arkuszy).

Jeśli wsześniej zużywaliśmy przynajmniej jeden kartridż w ciągu tygodnia, to system CISS zwraca się w 1,5 miesięcy!

Do uwagi działów marketingu! Drukowanie plakatu formatu A-3 (tusze + papier) kosztuje 0,30 zł. w nakładzie od jednego egzemplarza!

Czas produkcji – minuty lub godziny – zależy od potrzeb oraz wolumenu. Tanie drukowanie zdjęć, plakatów oraz innych materiałów promocyjnych – wszystko to staje się możliwe z systemem CISS.

To dopiero poligrafia!

Szeroki wybór systemów CISS do drukarek atramentowych znajdziecie Państwo w naszym sklepie internetowym atramentówka.com

www.pdf24.org    Send article as PDF   

Leave a Reply

Advertise Here
blog toplista Advertise Here