Kategoria | CISS

Tagi |

Środki ostrożności przy stosowaniu Systemów Stałego Zasilania Atramentem (CISS)

Opublikowany 28 czerwca 2013 przez Atramentówka

 1. Srodki ostroznosciPrzed montażem Systemu Stałego Zasilania Atramentem na drukarkę, należy dokładnie zapoznać się z instrukcją montażową i postępować wyłącznie zgodnie z zaleceniami instrukcji.
 2. Przed montażem należy dokładnie sprawdzić czy system jest w pełnej kompletacji oraz czy elementy CISS nie są uszkodzone.
 3. System Stałego Zasilania Atramentem CISS wypełnia się tuszem, dlatego przed napełnieniem systemu należy przygotować miejsce, w którym system będzie napełniany oraz zachowywać ostrożność. Między innymi najlepiej użyć gumowe lub lateksowe rękawiczki, gdyż tusz atramentowy może być ciężki do wyczyszczenia. Także warto unikać trafienia tuszu na ubrania lub elementy wyposażenia wnętrz.
 4. Przed montażem należy przewidzieć miejsce na pojemniki z tuszem obok drukarki. Nie wolno podnosić pojemniki wyżej poziomu kartridży (głowicy drukującej). Zwiększone ciśnienie w pojemnikach może spowodować wylanie się tuszu przez otwory w kartridżach, co będzie skutkowało zalaniem głowicy drukującej.
 5. Zewnętrzne pojemniki z tuszem należy umieszczać wyłącznie na równej powierzchni. Należy unikać gwałtownych zmian temperatury w pomieszczeniu, w którym wykorzystuje się drukarkę z Systemem Stałego Zasilania Atramentem (CISS). Optymalna temperatura dla CISS, to 10-35 stopni Celsjusza.
 6. Instalując oprogramowanie drukarki na komputer, obowiązkowo należy wyłączyć możliwość automatycznej aktualizacji oprogramowania. W większości wypadków aktualizacje nie dotyczą funkcjonalnej części oprogramowania, lecz zabezpieczeń producenta przed stosowaniem alternatywnych materiałów eksploatacyjnych. Najbardziej powszechnym skutkiem takich aktualizacji jest blokowanie się drukarki, po czym w systemie należy zmienić chipy. Nie warto także instalować oprogramowania, pobranego ze strony producenta, gdyż ono najczęściej zawiera już zaktualizowane zabezpieczenia. Zamiast tego najlepiej zainstalować oprogramowanie z płyty dołączonej do drukarki.
 7. Należy obserwować poziom tuszy w pojemnikach zewnętrznych i uzupełniać tusze przed tym jak pojemnik się opróżni ostatecznie.
 8. Mocowania, dołączone do zestawu CISS są obowiązkowe do stosowania, gdyż ruch głowicy drukującej może doprowadzić do przetarcia się wężyków silikonowych, wskutek czego tusz zaleje mechanizm drukujący.
 9. Nie wolno przenosić lub przesuwać drukarkę lub System Stałego Zasilania Atramentem w trakcie pracy drukarki.
 10. Bąbelki powietrza w wężykach CISS nie wpływają na pracę głowicy drukującej, dlatego nie warto robić czyszczenie dysz za każdym razem jak widzimy bąbelki powietrza w wężykach. Zbyt częste czyszczenie dysz doprowadzi do przepełnienia się pojemnika na zużyty tusz, wskutek czego drukarka automatycznie się zablokuje.
 11. Warto starać się zużywać tusze z CISS w ciągu 6 miesięcy.
www.pdf24.org    Send article as PDF   

Leave a Reply

Advertise Here
blog toplista Advertise Here