Kategoria | Poradnik, Porady

Drukowanie na drewnie za pomocą domowej drukarki

Opublikowany 17 maja 2014 przez Atramentówka

drukowanie na drewnie Steve Ramsey – bloger prowadzący stronę www.woodworkingformeremortals.com, poświęconą pracy z drewnem zaprezentował na swojej witrynie dość ciekawy i bardzo prosty sposób na przeniesienie obrazów wydrukowanych na domowej drukarce atramentowej na drewniane podłoże. Metoda jest na tyle prosta, że bez trudu może ją stosować każdy.

Co będziemy potrzebowali:

  • Zwykłą domową drukarkę atramentową (marka, model oraz typ nie mają absolutnie żadnego znaczenia)
  • Kartka A4 z etykietami samoprzylepnymi (takimi które się stosuje zwykle w biurach do adresowania kopert)
  • Kawałek drewna na który zamierzamy przenieść obraz
  • Taśma klejąca
  • Lakier do utrwalenia obrazu w spreju (może być nawet lakier do włosów)

Więc jak to się robi:

Krok 1: Wybierz obraz, który chcesz wydrukować pamiętając o tym, że po przeniesieniu obrazu na drewno, kolory nie co zblakną, dlatego warto czasami przed wydrukiem lekko podrasować obrazek w edytorze zdjęć

Krok 2: Bierzemy kartkę z etykietami i odklejamy wszystkie etykiety tak, żeby nam zostało tylko samo podłoże z warstwą odporna na przyklejanie się co zapobiegnie wchłanianiu się tuszu w papier.

Krok 3: Włóż kartkę do drukarki w miejscu gdzie wkładasz zwykły papier (tacka, podajnik) i wydrukuj obrazek. Po wydrukowaniu uzyskasz bardzo blady wydruk. Nie należy dotykać zadrukowanych miejsc, gdyż mamy tam sporo tuszu, który można z łatwością rozmazać.

Krok 4: Naklej na górze kartki taśmę klejącą za pomocą której będziesz mógł przykleić kartkę do kawałka drewna tak żeby karta przypadkowo się nie zsunęła i nie rozmazała obraz.

Krok 5: Przykładamy kartkę (przyklejając jednocześnie taśmą) do drewna i dociskamy tak, żeby obraz całkowicie się przeniósł na drewno.

Krok 6: Pokrywamy obraz na drewnie warstwą lakieru. Poza spełnieniem funkcji utrwalania obrazu warstwa lakieru nadaje dodatkowo ciekawy efekt graficzny, robiąc obraz bardziej wyraźnym

Oto jak działa ta metoda w wykonaniu samego Steve’a Ramsey’a

www.pdf24.org    Send article as PDF   

Leave a Reply

Advertise Here
blog toplista Advertise Here