Seria Expression Home od Epson: alternatywa serii Stylus

Opublikowany 17 maja 2013 przez Atramentówka

W połowie roku 2012 firma Epson zaprezentowała nowe urządzenia dla domu Epson Expression Home XP-33/103/203/207/303/306/403/406. Teoretycznie nowa seria jest zamiennikiem starej serii Stylu S oraz SX. Jednak, dziwnym z marketingowego punktu widzenia wydaje się ten fakt, że najnowsze modele z serii Stylus (SX238, SX438, SX535), Epson wypuścił na rynek tuż przed premierą serii Expression Home.

xp 207 300x224 Seria Expression Home od Epson: alternatywa serii StylusW światowej blogosferze oraz na wielu forach internetowych fakt ten wywołał aktywną dyskusje. Powstało mnóstwo teorii na temat tego, co chcieli osiągnąć japończycy wywołując wewnętrzną konkurencje pomiędzy modelami serii Stylus a Expression Home, które w zasadzie nawet wyglądają tak samo. Z upływem czasu okazało się, że najnowsze modele S oraz SX były po prostu „spóźnione”. Epson za próżno wypuścił je na rynek czym spowodował, że cykł życia tych drukarek okazał się zbyt krótkim. Dodatkowo ogłoszono premiere Expression Premium, a za chwilę dowiedzieliśmy się o wejściu na rynek Expression Photo. Seriami Expression Home, Premium oraz Photo, korporacja Epson zastąpiła całą linię modeli Stylus’a S/SX.

Epson pozycjonuje drukarki nowej serii, jako uniwersalne, kompaktowe i oszczędne. Jednak dokładnie te same atuty reklamowano też w drukarkach poprzedniej serii. W czym, więc unikalność nowej serii XP? Odpowiedź – w tuszach Claria Home. Nowe urządzenia wielofunkcyjne Epsona drukują nowymi tuszami, a to już samo w sobie jest wydarzeniem na rynku. Od dłuższego czasu ten producent „karmił” swój segment drukarek domowych wyłącznie dwoma rodzajami tuszów: uniwersalnymi DURABrite Ultra oraz fotograficznymi Claria. Dla Japończyków Claria Home stały si nie tylko alternatywą dla sprawdzonych już produktów, lecz także próbą nowej strategii marketingowej.

xp 600 300x177 Seria Expression Home od Epson: alternatywa serii StylusOd tej pory tusze w Epsonach maja rozróżnienie funkcji. Czarny kartridż (C13T17114A10), który wypełniony jest tuszem pigmentowym, służy wyłącznie do druku tekstu monochromatycznego. Reszta kartridży (C13T17124A10/ C13T17134A10/ C13T17144A10), z barwnikowymi tuszami rozpuszczalnymi, służy do druku zdjęć oraz kolorowych dokumentów. Taka kombinacja już od dłuższego czasu jest wykorzystywana w drukarkach Canon oraz HP, lecz Epson zastosował ją po raz pierwszy.

Cechą szczególną drukarek serii XP  jest także unifikowany wygląd. Wszystkie domowe urządzenia wielofunkcyjne z serii Expression Home są stworzone w myśli dizajnerskiej. Różnią się one jedynie szczegółami oraz materiałem wykończeniowym. Inżynierowie Epsona przewidzieli w tych urządzeniach także możliwość przysunięcia ich tylnej części do ściany, gdyż gniazdka zasilania oraz USB są wtopione głęboko w obudowę.

Podsumowując, drukarki serii Expression Home na dobre zajęły miejsce serii Stylus. Jednak czy uda się im zdobyć taka samą rzeszę fanów? Z pewnością małe wymiary, moduł Wi-Fi oraz zwiększona szybkość druku, będą im w tym pomagały, lecz warto pamiętać, że obecnie na konkurencyjnym rynku takie cechy już nie są unikatowe. Dlatego główne nadzieje Epson powinien pokładać w niezawodności nowych modeli. Jeśli pod tym względem XP dorównają serii Stylus lub ją przewyższą, sukces będzie gwarantowany.

www.pdf24.org    Send article as PDF   

Leave a Reply

Advertise Here
blog toplista Advertise Here