HP przedstawia najszybszą na świecie drukarkę

Opublikowany 27 kwietnia 2014 przez Atramentówka

Drukark HP Officejet Pro XOd dekad firma Hewlett Packard słynie z bycia liderem w zakresie rozwoju technologii druku. Prawdopodobnie największym osiągnięciem technologicznym HP było wprowadzenie na rynek pod koniec lat 1990tych tanich głowic drukujących, które można było wbudowywać bezpośrednio do kartridży. Wtedy jak reszta producentów drukarek stosowała głowice na stale wmontowane do drukarek, które nie rzadko się zapychały i potrzebowały wymiany, wymienialne z kartridżami głowice HP zapewniały stale wysoką jakość druku przez cały okres eksploatacji drukarki.

Doskonała drukarka biznesowa o małych wymiarach

Seria drukarek HP Officejet Pro X jest pozycjonowana jako linia cichych i niezawodnych drukarek o prędkości dorównywającej drukarce laserowej. Technologia HP PageWide, stosowana w tych modelach drukarek polega na umieszczeniu szeregu 42 240 dysz na całej szerokości zadrukowywanej kartki. Wszystkie kropelki tuszy, wypuszczane przez dysze mają jednakowy rozmiar, szybkość oraz trajektorię, co zapewnia stale wysoką rozdzielczość na poziomie 1200 dpi. Technologia PageWide zapewnia precyzyjną kontrole nad przesuwaniem się kartki oraz drożnością dysz.

HP PageWide Technology

Drukarki z serii Officejet X wykorzystują optyczne czujniki do kalibracji głowicy oraz kontrolowania pracy dysz. Dane czujniki są zamontowane w małej karetce, która porusza się wzdłuż kartki, monitorując pracę głowicy oraz przesuwanie się kartki. Inny czujnik (czujnik papieru) z kolei skanuje kartrkę z wydrukiem testowym oraz przekazuje uzyskana w taki sposób informacje do kontrolera systemu, który wykorzystuje je do elektronicznej eliminacji rozbieżności w objętości kropelek tuszu, która mogłaby spowodować widoczne defekty druku.

Optyczne czujniki wykrywają także krawędzi arkusza kiedy on wkracza do obszaru druku. Czujnik głowicy drukującej , opracowany specjalnie dla serii HP Officejet Pro X mierzy pojedyncze kropelki tuszu w locie i przy wykryciu kropelek nie spełniających  wymogów, zastępuje dysze, z których one zostały wypuszczone bardziej sprawnymi, przekierowując na nie tusz danego koloru

Źródło:  www.companeo.co.uk/copiers-and-printers/news/fastest-inkjet-printer#

www.pdf24.org    Send article as PDF   

Leave a Reply

Advertise Here
blog toplista Advertise Here