Kategoria | Analiza rynku

Producenci drukarek: Epson – historia sukcesu. Część II

Opublikowany 08 sierpnia 2013 przez Ivan Kovalov

Kontynuujmy opowieść o historii sukcesu firmy Epson.

Epson logoKoniec lat 80. ubiegłego stulecia stał się punktem zwrotnym w działalności firmy. W latach 1988-89 inżynierowie korporacji wynaleźli nową technologię druku atramentowego – Epson Micro Piezo, która po dziś dzień z powodzeniem działają w urządzeniach Epson i nie tylko. Piezoelektryczna technologia druku atramentowego zapewniła drukarkom Epson potężną przewagę konkurencyjną: wysoka niezawodność głowicy drukującej, niewidziana dotąd prędkość druku w połączeniu z wyjątkową jakością wydruków, osiągniętą dzięki dokładnemu pozycjonowaniu kropli. Pierwsza drukarka atramentowa technologii Epson Micro Piezo – Epson Stylus 800 (1993) w październiku 1998 roku staje się pierwszą kolorową drukarką atramentową, która leci w kosmos na statku Discovery. Dzięki Micro Piezo firma „Epson” stała się synonimem druku wysokiej jakości dla ludzi na całym świecie. Również Epson dokonał poważnego wkładu w innowację technologii atramentu oraz papieru fotograficznego. Technologia Epson Micro Piezo jest nadal używana we wszystkich drukarkach atramentowych firmy.

Na tym postęp lat 90. nie zatrzymał się – w roku 1996 firma Epson stworzyła pierwszą sześciokolorową drukarkę fotograficzną Epson Stylus Photo, która w całości odmieniła wyobraźnię o druku fotograficznym. Ciągła i rzetelna praca nad technologią druku atramentowego doprowadziła do kolejnej nowości – w 2000 roku Epson stworzył pierwszą wielkoformatową drukarkę atramentową Epson Stylus Pro9500.

W październiku 2001 r. firma Epson rozpoczęła sprzedaż drukarek atramentowych Epson Stylus Photo 950/960, które po dziś dzień oferują „najwyższą rozdzielczość na świecie” (2880 dpi). Postęp technologii innowacyjnych zapewnił firmie stały rozwój finansowy. Już w czerwcu 2003 roku Epson został zarejestrowany na giełdzie finansowej w Tokio.

W 2008 roku powstaje najbardziej ekonomiczna wówczas biurowa drukarka atramentowa Epson Stylus B-500.

W październiku 2008 roku firma wprowadziła na rynek pierwszą wielkoformatową drukarkę ekosolwentową Epson Stylus Pro GS6000. Dzięki innowacyjności technologii ośmiokolorowej oraz nowej formule atramentów ekosolwentowych Epson UltraChrome GS, drukarka może pracować w pomieszczeniu bez specjalnej wentylacji, a materiały drukowane na tej drukarce mogą być stosowane w pomieszczeniach, co odróżnia ten produkt od innych drukarek ekosolwentowych.

Od 2008 roku prezesem firmy jest Minoru Usui, twórca technologii Epson Micro Piezo, który otrzymał za swój wynalazek prestiżową nagrodę Perkina (Perkin Medal) za osiągnięcia w rozwoju technologii koloru.

W 2011 roku firma Epson wprowadziła na rynek pierwsze na świecie urządzenie atramentowe z wbudowanym systemem stałego zasilania atramentem. Są to drukarki Epson L100, Epson L800 oraz urządzenie wielofunkcyjne Epson L200. Urządzenia te różnią się od poprzedników odnośnie niskim kosztem druku oraz wysoką jakością wydruków.

Pod koniec 2011 roku firma wprowadziła na rynek swoje pierwsze biurowe szerokoformatowe urządzenia wielofunkcyjne dla małych firm: Epson WorkForce WF-7515 oraz Epson WorkForce WF-7525.

Największego sukcesu na rynku drukarek atramentowych Epson osiągnął dzięki następującym seriom:

Epson Stylus Office – biurowe drukarki oraz urządzenia wielofunkcyjne formatu A4;

Epson Stylus Photo – fotograficzne drukarki oraz urządzenia wielofunkcyjne formatu A3/A4;

Epson WorkForce WF/WM/M – biurowe urządzenia wielofunkcyjne formatu A3;

Epson L – drukarki oraz urządzenia wielofunkcyjne z wmontowanym systemem stałego zasilania;

Epson Expression Home/Premium – drukarki oraz urządzenia wielofunkcyjne formatu A4 z polepszonymi tuszami Claria Ink.

Zdumiewająca historia sukcesu Epson na tym nie kończy się. Firma stale pracuje nad polepszeniem jakości druku atramentowego, co roku prezetując kolejne wynalazki. Odpowiadając na potrzeby czasu, w latach 2011-2012 firma zaprezentowała nowe cechy sprzętu drukującego Epson – drukowanie z dowolnego miejsca na świecie przez Wi-Fi oraz drukowanie z urządzeń mobilnych z systemem Android i iOS – Epson Connect oraz Epson iPrint.

W najbliższym czasie spodziewajmy się kolejnych nowości od tej firmy, która przeszła długą oraz fascynującą drogę rozwoju od remontu zegarów do największego producenta drukarek na świecie.

www.pdf24.org    Send article as PDF   

Leave a Reply

Advertise Here
blog toplista Advertise Here