Ranking Drukarek – Kwiecień 2013

Opublikowany 18 czerwca 2013 przez Atramentówka

Ranking drukarek kwiecień 2013Kwietniowy ranking najpopularniejszych drukarek, stworzony na podstawie danych opublikowanych prze porównywarkę cen Skąpiec.pl, nie przyniósł żadnych zmian w czołówce najchętniej kupowanych przez Polaków drukarek. Ścisła czołówka pozostaje niezmienną w porównaniu do marca, podczas gdy zmiany zaszły w dalszej części TOP-10.

I tak, na dziesiątą pozycje w rankingu zajął Brother DCP-J125 (w rankingu marcowym był na 7-mym miejscu). Dziewiąta pozycja przypadła atramentówce  HP Deskjet 5525 , która w zeszłomiesięcznym rankingu była na 6-tym miejscu. Jednak Brother DCP-195C w kwietniu podniósł się z dziesiątej pozycji na ósmą, a Canon PIXMA MP230 przesunął sie jedynie o jedną pozycje (z ósmego na siódme miejsce). Na szóstą pozycje z dziewiątej wskoczyła laserówka od HP HP LaserJet Pro M1132. 

Pierwsza piątka rankingu pozostaje bez zmian:

Brother DCP-J315W1 miejsce Brother DCP J315W

To wielofunkcyjne urządzenie od Brother’a nie opuszcza pierwszej pozycji już od wielu miesięcy. Wygoda konfiguracji oraz użytkowania w połączeniu z niezawodną jakością wydruków, zapewnia „trzystapiętnastce” stały wzrost ilości zadowolonych użytkowników. Do plusów tego urządzenia należą także niskie koszty zamienników oraz sama cena drukarki. Do minusów zalicza się powolność drukarki oraz gorsza jakość wydruku zdjęć.

2 miejsce HP Deskjet 3525 Ink Advantage

Drugie miejsce w rankingu zajmuje urządzenie wielofunkcyjne odHP Deskjet 3525 Ink Advantage HP. Na temat Deskjet 3525 może sporo przeczytać na forach internetowych. Większość zadowolonych użytkowników zgadza się, że idealnie nadaje się do małego biura. Zresztą, właśnie do druku, skanowania oraz kopiowania  dokumentów, najczęściej kupuje się urządzenia wielofunkcyjne. Do zalet HP 3525 należy łatwa konfiguracja, stabilna praca Wi-Fi oraz wysoka jakość wydruków. Niektórzy użytkownicy zwracają uwagę także na niskie zużycie tuszu, jednak w tej kwestii zdania mogą być podzielone. Wśród wad 3525 najwięcej uwagi zwracają na siebie głośnia praca oraz braki w obudowie, które skutkują jej skrzypieniem podczas druku.

HP Deskjet 3515 Ink Advantage WiFi3 miejsce HP Deskjet 3515 Ink Advantage 

Na trzecim miejscu rankingu znajduje się nieco starszy model HP z tej samej serii – Ink Advantage. HP Deskjet 3515 ma nie mniejszą ilość fanów niż nowszy model – 3525. Najczęstszym powodem zakupu tego modelu stają się wbudowany moduł Wi-Fi, prostota obsługi, zgrabny wygląd oraz oczywiście niska cena. Wśród atutów Deksjet’a 3515 wymienia się wysoką jakość wydruków, szybkość, łatwość obsługi oraz cichą pracę. Jednak wydajność drukarki wzbudza dyskusję wśród użytkowników. Część posiadaczy tego modelu narzeka na zbyt szybkie zużycie  tuszu, co skutkuje wyższym kosztem eksploatacji.

4 miejsce HP Deskjet 2515 Ink Advantage

Kolejne miejsce w rankingu zajmuje jeszcze jedno urządzenieHP Deskjet 2515 Ink Advantage wielofunkcyjne od Hewlett Packard – HP Deskjet 2515 Ink Advantage. Podobnie jak poprzednie dwa modele od HP, 2515 też kusi swoim wyglądem, szeroką ofertą funkcjonalności oraz ceną. Jednocześnie wartość tego urządzenia jest nawet bardziej atrakcyjna niż u Deskjet 3525 oraz Deskjet 3515, ponieważ wartość jednego HP Deskjet 2515  nie rzadko spada poniżej 200 złotych. Jeszcze bardziej atrakcyjnym czynnikiem dla potencjalnego użytkownika jest niski koszt oryginalnych tuszy do tego modelu, co często staje się najbardziej przekonującym argumentem na korzyść zakupu tej drukarki. Tym nie mniej, HP Deskjet 2515 Ink Advantage ma również trochę więcej wad od poprzedników. Między innymi – głośne pobieranie papieru oraz praca skanera, a także bardzo niska jakość wydruku zdjęć na papierze fotograficznym.

5 miejsce Brother DCP-J140W

Brother DCP-J140WTak jak w poprzednich miesiącach zamyka czołówkę rankingu urządzenie wielofunkcyjne od Brother’a DCP-J140. Jak każdy model Brother’a, „stoczterdziestka” ma renomę niezawodnego sprzętu w dostępnej cenie. Urządzenie to zwraca na siebie uwagę niskim kosztem eksploatacji oraz łatwością obsługi. Jednak DCP-J140 ma w sobie kilka drobnych wad, które mogą nieco zepsuć ogólne wrażenie tego sprzętu. Należy szufladka na papier, która wkłada się do środka urządzenia. W celu uzupełnienia lub przewracania kartek musimy za każdym razem wyciągać szufladę, jednak ta kwestia robi się istotna jedynie w przypadku druku dwustronnego.

Leave a Reply

Advertise Here
blog toplista Advertise Here