Ranking drukarek – Maj 2013

Opublikowany 28 czerwca 2013 przez Atramentówka

Ranking drukarek kwiecień 2013Wybierając sprzęt drukujący do biura lub domu zawsze staramy się dokonać rozeznania rynku i wybrać, jaki model drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Porównujemy charakterystyki, sprawdzamy opinie oraz rozglądamy się za najniższą cena. Jednym z czynników, który ma największy wpływ na nasz wybór jest popularność konkretnego modelu drukarki, co świadczy o zaufaniu, jakim cieszy się dany model wśród użytkowników. Specjalnie w celu sprawdzenia popularności drukarek, porównywarka cen Skąpiec.pl po raz kolejny opublikowała ranking najczęściej kupowanych drukarek na tej platformie.

Tak jak w poprzednich rankingach, w rankingu za maj 2013 roku od Skąpiec.pl, główna walka za tytuł najpopularniejszej drukarki, toczy się pomiędzy modelami wyprodukowanymi przez firmy Brother oraz HP. Aktywne próby odebrać cząsteczkę rynku u tych dwóch producentów czyni tylko Canon.

Na odmianę od poprzednich dwu rankingów, majowy ranking charakteryzuje się nie co większym dynamizmem zmian w pierwszej dziesiątce najbardziej popularnych modeli drukarek. Tak warto odznaczyć, że w maju z TOP-10 wybyły takie modele jak HP Deskjet 5525 oraz Brother DCP-J125, natomiast im na zmianę przyszły Canon PIXMA IP7250 (6-ta pozycja) oraz Samsung SCX-2405W (10 miejsce). W reszcie wypadków uczestnicy rankingu jedynie zmieniły miejsce, które zajmowały w kwietniu.

Brother DCP-J315W1 miejsce – Brother DCP-J315W

To urządzenie wielofunkcyjne, od lutego 2011, nie opuszcza czołówki rankingu drukarek sprzedawanych w Polsce. Swoją popularnością „trzysta-piętnastka” zawdzięcza prostocie konstrukcji, wybornej jakości wydruków kolorowych, niezawodności oraz przystepnej cenie. Głównymi atutami tej drukarki są nieduże gabaryty, cicha praca, co wiąże się z niskim zużyciem prądu, oraz pojemniki na tusz, umieszczone oddzielnie od głowicy drukującej, co czyni wymianę tuszu bardzo łatwą. Ma ona jednak także swoje wady, a mianowicie, porównywalnie wyższy koszt druku zdjęć, spowodowany nowym modelem tuszu stosowanym w tej drukarce oraz mały wyświetlacz – jedynie 2 cale.

2 miejsce – HP Deskjet 3515 Ink Advantage WiFiHP Deskjet 3515 Ink Advantage WiFi

515 WiFi jest dość nowym modelem, dostępnym na polskim rynku dopiero od września 2012 roku. Drukark tą zalicza się do jednej z najtańszych, gdyż średnia cena takiego urządzenia nie przekracza 300 złotych. Zważywszy na fakt, iż jest to w pełni funkcjonalne urządzenie wielofunkcyjne, tak niska cena nie może nie cieszyć potencjalnego nabywcy tego produktu. Główną zaletą tej drukarki jest moduł WiFi, który pozwala na jej umieszczenie w dowolnym miejscu bez potrzeby przeciągania kabli. W porównaniu do 3525, zwiększyła się także prędkość wydruku. Niestety model ten ma dużą wadę w postaci kartridży. Tak jak większość HP są to dwa wkłady drukujące. Jeden z tuszem czarnym i jeden z tuszami kolorowymi. Po wyczerpaniu się któregokolwiek koloru, będziemy musieli wymienić cały kartridż.

3 miejsce – HP  Deskjet 3525 Ink Advantage

HP Deskjet 3525 Ink AdvantageW porównaniu do kwietnia 2013 roku ten model przemieścił się o jedna pozycję w dół. Atutami HP Deskjet 3525 jest dość niski koszt druku oraz wysoka rozdzielczość (4800×1200 dpi), którą zapewnia unikatowe rozwiązanie programistyczne HP. Dużą przewagą, nad starszymi modelami HP, jest możliwość stosowania w 3525 czterech oddzielnych kartridży (po jednym na każdy kolor). Oznacza to, że w momencie kiedy skończy się nam jeden  z kolorów, nie musimy wymieniać całego zespolonego wkładu lecz tylko ten kartridż, który się wyczerpał.

4 miejsce – HP Deskjet 2515 Ink AdvantageHP Deskjet 2515 Ink Advantage

Czwarte miejsce w rankingu zajęła kolejna drukarka z linii Ink Advantage. Ink Advantage 2515 to urządzenie entry level dla użytku domowego. Cena tej drukarki mieści się w granicach 240-260 złotych i najbardziej odpowiada użytkownikom ceniącym uniwersalność. Zakres funkcjonalności modelu 2515 można porównać do  3515 z wyjątkiem modułu WiFi oraz wyświetlacza. W Deskjet 2515 jest to wyświetlacz monochromatyczny. Szybkość druku wynosi 8 str./min w trybie monochromatycznym i 5 str./min w kolorze.

Brother DCP-J140W5 miejsce – Brother DCP-J140W

Pierwszą piątkę zamyka jeszcze jedno urządzenie od Brother. Tak jak większość drukarek tego producenta jest to dobry „uniwersał” w przystępnej cenie. Średnia cena wynosi ok. 370 złotych. Szybkość druku producent ocenia na 33 str./min w jednym kolorze i 27 str./nim w wielu kolorach, co jest dość przyzwoitym wynikiem dla atramentówki. Niestety urządzenie to nie posiada żadnych dodatkowych złącz, a to znaczy, że można zapomnieć o druku bezpośrednio z pendrive’a lub karty pamięci. Do zalet „sto-czterdziestki” można jednak zaliczy wysoką rozdzielczość rzeczywistą. Rozmiar kropelki, wypuszczanej przez dysze tej drukarki, wynosi 1,5 pikolitra, co pozwala na bardzo dokładne przeniesienie kolorów przy druku zdjęć. W przypadku druku offsetowego można stosować funkcję przewracania kartki, co pozwala na dwustronny druk, czego nie ma na przykład w DCP-J315W.

Pozostałe drukarki z pierwszej dziesiątki

6 miejsce – Canon PIXMA MP230

7 miejsce – Brother DCP-195C

8 miejsce – Canon PIXMA MP230

9 miejsce – HP Laserjet Pro M1132

10 miejsce – Samsung SCX-3405W

Ranking producentów drukarek (według udziałów w sprzedaży)

HP – 30,4%

Brother – 25%

Canon – 15,4%

Epson – 10,7%

www.pdf24.org    Send article as PDF   

Leave a Reply

Advertise Here
blog toplista Advertise Here