Kategoria | Analiza rynku, Tusze

Tusze InkTec: nowoczesne rozwiązania z Południowej Korei

Opublikowany 29 kwietnia 2013 przez Atramentówka

InkTec logoKontynuując przegląd producentów alternatywnych materiałów eksploatacyjnych do drukarek atramentowych, przyjrzyjmy się kolejnemu producentowi tuszy – koreańskiej firmie InkTec. Polscy użytkownicy znają tą markę bardziej z kartridży do drukarek lub zestawów napełniaczy do kartridży. Jednak na tym oferta InkTec się nie kończy. Sporą popularnością w wielu krajach cieszą sie także papier oraz tusze do CISS tego producenta.

W tym artykule przyjrzymy się ostatniemu z wymienionych produktów, a mianowicie tuszom, sprzedawanym w oddzielnych pojemnikach, które możemy wykorzystać do napełnienia zbiorników Systemu Stałego Zasilania Atramentem (CISS)

O firmie InkTec

Firma InkTec, z główną siedzibą w Korei Południowej, istnieje na rynku od 1992 roku i uchodzi za jedną z najbardziej dynamicznych oraz innowacyjnych firm, zajmujących się produkcją tuszu do drukarek. 20% z 250 pracowników firmy zatrudnionych jest na stanowiskach badawczych i zajmuje się opracowaniem nowych rozwiązań w sferze druku atramentowego. Na cele badawcze firma rocznie przeznacza 7-8% swoich dochodów. Dzieki temu producent każdego roku wprowadza na rynek  około 20 nowych produktów. W sumie firma opracowała ponad 400 unikatowych rodzajów tuszu, na które InkTec posiada patenty międzynarodowe.Inktec_Co._Ltd.

Cechą szczególną rozwoju firmy IncTec, która odróżnia tą firmę od innych producentów zamienników jest podejście do opracowania swoich produktów. Podczas gdy reszta producentów zamienników opracowując nowe produkty, bada jedynie oryginalne tusze wyprodukowane przez producenta drukarki, InkTec skupia się na badaniu samej drukarki oraz stara się zaproponować własne lepsze rozwiązanie  dla tego urządzenia. Jednocześnie Koreańczycy starają się dbać o to, żeby ich tusze miały co najmniej taka samą jakość co oryginały. Dlatego w produkcji tuszu InkTec stosuje się dokładnie te same surowce co w oryginałach.

W czym specjalizuje się InkTec

Główna funkcja najnowszych drukarek atramentowych polega na druku zdjęć. Niedrogi druk zdjęć, ich naturalny wygląd oraz jakośc bliska tej odbitek z fotolabów, jest obecnie głównym czynnikiem, który wpływa na zwiększenie udziału producenta drukarek na rynku. Żeby całkiem odpowiadać tej tendencji  na rynku, InkTec  opracowała unikatowe tusze barwnikowe, które pozwalają uzyskiwać bogatsze oraz bardziej nasycone barwy.

Ponadto, w produkcji tuszy InkTec uwzględnia technologie druku każdej z drukarek. Na przykład, drukarki Epson do wyrzucania kropelek przez dysze stosują technologie piezoelektryczną, kiedy wystrzeliwanie kropelki odbywa się wskutek wibracji piezo-kryształu. Jeśli w tuszu utworzy się piana, wibracja piezo-kryształu nie będzie mogła przekazywać cząsteczkom tuszu odpowiedniej energii, która jest niezbędna do wystrzału. Będzie to skutkowało rozmazywaniem się obrazu, pojawieniem się białych smug oraz zanieczyszczeniem głowicy. Dlatego InkTec dodaje do swoich tuszy specjalistyczny składnik, który zapobiega tworzeniu się piany.

HP stosuje głowicę termiczną, w której wystrzeliwanie kropelki odbywa się pod wpływem bąbelka pary, która tworzy się wskutek momentalnego nagrzewania tuszu, wpływającego do głowicy. Przy stosowaniu niskojakościowych tuszy, ich właściwości mogą ulec zmianie wskutek nagrzewania lub po prostu przywrzeć do płaty nagrzewającej. Wszystkie te czynniki są uwzględniane podczas produkcji tuszy InkTec.

Perspektywy InkTec

Tusze InkTecWspółczesny rynek coraz bardziej interesuje się uniwersalnością wydruków wykonanych technologią atramentową, w związku z czym pojawiło się większe zapotrzebowanie na wydruki odporne na wpływ wilgoci oraz światła, które to gwarantują tusze barwnikowe.

InkTec wyspecjalizował się w technologii rozpylania cząsteczek pigmentu, co przyniosło świetne rezultaty w opracowaniu bardzo trwałych tuszy pigmentowych. Do produkcji tuszy pigmentowych InkTec stosuje własną nano-technologie powlekania cząsteczek pigmentu specjalistycznym pokryciem, które zapobiega odbarwieniu się kolorów w ciągu bardzo długiego okresu. Na dodatek, Koreańczykom udało się uzyskać ultra-mały rozmiar cząsteczek pigmentów w tuszu. Obecnie średni rozmiar cząsteczek pigmentów w tuszach InkTec nie przekracza 0,08 mikrona.

Ponadto, większość producentów, ze względu na problemy technologiczne, nie produkuje tuszy pigmentowych lub ogranicza się jedynie do czarnego koloru. InkTec, wykorzystując własną technologie powlekania cząsteczek pigmentu, produkując tusze pigmentowe o różnych kolorach. Takie tusze są szczególnie użyteczne przy druku zdjęć, ponieważ wydruk zrobiony tuszem IncTec, zachowuje wszystkie swoje kolory przez bardzo długi czas.

Podsumowując, możemy stwierdzić, że tusze InkTec idealnie nadają się do druku zdjęć. Dokładne przeniesienie barw oraz bardzo długa trwałość wydruków pozwoli uzyskać fotografie o bardzo wysokiej jakości. Jedyną wadą produktów tej firmy może być cena. W przypadku, gdy w większości drukujemy dokumenty tekstowe, a jedynie od czasu do czasu puszczamy na wydruk kolorowy obrazek, tusze InkTec wyraźnie przegrywają wojne cenową z tanimi zamiennikami. Lecz w wypadkach, kiedy nasza drukarka służy do druku zdjęć, gadżetów reklamowych, ulotek lub plakatów, na rynku istnieje bardzo mało tuszy, które mogłyby konkurować z InkTec w jakości końcowej produkcji, a tym bardziej w stosunku jakości do ceny tuszu.

Tusze do drukarek InkTec znajdziecie Państwo w ofercie sklepu atramentowka.com

www.pdf24.org    Send article as PDF   

Leave a Reply

Advertise Here
blog toplista Advertise Here